O mně

Alžběta Králová se narodila roku 1987 ve Šternberku. Vystudovala Slovanské gymnázium v Olomouci se zaměřením na cizí jazyky. Poté absolvovala bakalářské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci v oboru Politologie a evropská studia a také studium na univerzitě v Portsmouth ve Velké Británii. V roce 2013 dokončila magisterské studium na Masarykově univerzitě v Brně, také v oboru Politologie, se zaměřením na politický marketing a volební kampaně.

Fotografování se začala věnovat již na gymnáziu. Pět let navštěvovala kurz zaměřený na uměleckou fotografii pod vedením Ing. Vladimíra Janka, kde fotografovala převážně na kinofilmy a fotky vyvolávala klasickou cestou v temné komoře. Dostala dvě ocenění za černobílou fotografii a jako spoluautorka se účastnila několika fotografických výstav v olomouckých galeriích.

K digitální fotografii se dostala až při svém pobytu ve Velké Británii v roce 2009. Od té doby se jí věnuje intenzivněji. V rámci digitální fotografie se kromě krajiny zajímá převážně o člověka, reklamní a fashion fotografie. V únoru 2011 uspořádala samostatnou výstavu s názvem „V pokušení“ v Galerii Orlí v Brně. Podílela se na dalších fotografických projektech, např. pro Masarykovu univerzitu.

Při své práci na kampani ve Spojených státech působila také jako fotografka amerického kongresmana při všech důležitých událostech. Kromě Evropy fotografovala také v Gruzii, Arménii, či na Balkáně.

Momentálně pracuje v oblasti PR a komunikace a jako spoluzakladatelka Institutu politického marketingu spojuje nejen svůj obor, ale i své koníčky. Mezi její klienty patří nejen fyzické osoby, ale i firmy, kterým pomáhá budovat image a podílí se na vylepšení jejich komunikačních strategií.

Vedle focení se ve svém volném čase zabývá stylingem, líčením, módou, vizážistikou a také ráda realizuje proměny.